Szopki

Pierwsza wykonana przeze mnie szopka (i to od razu duża 13-elementowa) trafiła do Norymbergii w 2000 roku, do prywatnej restauracji na wyspie, inselrestaurant “Valzner Weiher”;

Stale współpracuję z Salon International des Santonniers w Arles. Początki współpracy sięgają 2004 roku, gdy przy okazji Roku Polski we Francji zostałem zaproszony na 47 Międzynarodową Wystawę Szopek.
Prezentowałem wtedy dużą szopkę 15 elementową oraz średnią wysokości około 70cm. Każda kolejna edycja wystaw miała swoje przewodnie tematy (w roku 2013 jest to np Rok Kubański), ekspozycje są ruchome, a muzeum owe współpracuje i wymienia się zbiorami z innymi ośrodkami kultury oraz muzeami zainteresowanymi podobnym tematem – od Włoch po Hiszpanię.
Moja duża szopka co roku podróżuje – była w Monako, w Andorze, a ostatnio w Bormes les Mimosas, gdzie trafiła również mała szopka (na zdjęciu, rok 2011).

W tym roku trafiła tam średnia szopka 20-elementowa.

Od 2007 roku współpracuję z Muzeum Karlova Mostu w Pradze – jest to muzeum, które stale prezentuje wszystko co jest związane z historią, budową, architekturą i rzeżbami Mostu Karola. Pod koniec listopada rozpoczyna się wystawa szopek, gdzie prezentuję swoją największą i najbardziej rozbudowaną szopkę – około 30 figur. Co roku wykonuję aniołki, małe szopki oraz inne figury, które stanowią formę prezentacji muzeum oraz przystani rzecznej (dyrektor muzeum kieruje jedną z najważniejszych przystani floty rzecznej na rzece Veltava pod mostem Karola).
W 2009 roku przedstawienie betlejemskie zostało wpisane do Księgi Guinnesa.